Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Najlepší priatelia ľudí na prechádzke po obci na voľno

Vyriešený
Prijatý: 02.01.2024
Zodpovedaný: 22.02.2024
Autor: Robert
Zodpovedal: Mgr. Veronika Geletková

Podnet:

Chcem poprosit obec o riešenie problematiky voľne pohybujúcich sa psov v intraviláne obce. Viem že by psy od nového roka už nemôžu byť ani na reťazi ale nemusia od rána do večera pobehovať po uliciach obce v tak hojnom počte, ako badáme asi všetci v poslednej dobe. Vidno ich všade a takmer vždy. Ráno, poobede, večer. Stávajú sa účastníkmi cestnej premávky, často blokujú cestu prechádzajúcim autám, stretávame ich pri chôdzi ulicami obce, odprevádzajú deti ráno do školy a zo školy. Horšie je na tom, že nikto nevie ako dopadnú tieto stretnutia tretieho druhu síce s najlepšimi priatelmi človeka, ale s nejasným chorobopisom.

Ďakujem.


Odpoveď:

Dobrý deň,

obec dlhodobo pracuje na znížení voľne pohybujúcich sa psov po obci. Taktiež zistila majiteľov psov, ktoré sa pohybovali okolo potravín MILK-AGRO. Majitelia boli upozornení, že v prípade opätovného porušenia VZN č. 1/2017 im hrozí pokuta. Obec v roku 2023 odchytila pomocou útulku Šťastný psík Matejovce nad Hornádom a útulku Pomoc psíkom na východnom Slovensku Veľké Kapušany celkovo 25 psov.

Ďakujeme za Váš podnet.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.