Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zrážková voda z ulice Komenského

Vyriešený
Prijatý: 11.06.2023
Zodpovedaný: 26.06.2023
Autor: Daniel Šterbák
Zodpovedal: Miroslav Gurčík

Podnet:

Problémom je dažďová voda pritekajúca z kanála, ktorý odvádza vodu z ulice Komenského a ktorý má vyústenie len niekoľko metrov od zadnej brány cintorína.
Domy, ktoré sú na ulici Komenského, majú zvody dažďovej vody do tohto kanála, ktorý pri výdatnejšom daždi všetku vodu smeruje na cintorín a ďalej už nie je usmernená a spôsobuje problémy.
Veľká časť tejto vody, pri intenzívnych zrážkach, preteká cez cintorín, následne sa už viac krát stalo, že cez chodník sa dostáva na náš pozemok a spôsobuje škody.
Vieme, že sa v tejto veci už riešili možnosti ako tento problém odstrániť, avšak do dnešného dňa sa tak neudialo. Problém však je, že pri každej búrke resp. intenzívnom daždi tŕpneme, či sa opäť táto voda objaví aj na našom pozemku, pričom bývame “na kopci“.
Preto by bolo vhodné a potrebné vyriešiť vyústenie kanála, jednak by sa aj vstup na cintorín upravil do podoby, hodnej pietneho miesta a problém s dažďovou vodou by sa vyriešil.
Z našej strany môžete rátať s maximálnou podporou.
Pripájam zopár záberov z búrky dňa 10.6.2023 v prílohe.
Ďakujeme


Odpoveď:

Dobrý deň,

Obec upravila vstup na cintorín pri bráne z ulice Komenského  s tým , že bola  daná aj priepusť pre odtok vody.

Ďakujem za podnet.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.