Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odstránenie skládky zeminy a kameňa, ktorá sa nachádza na ulici Podhradová

Vyriešený
Prijatý: 08.06.2023
Zodpovedaný: 11.08.2023
Autor: Obyvatelia ulice Podhradová
Zodpovedal: Mgr. Veronika Geletková

Podnet:

Pri rekonštrukcii hradu v Markušovciach sa vynáša nepotrebný materiál na voľné priestranstvo pred hradom.
Na jednej strane sa tešíme, že hrad sa rekonštruuje, avšak na druhej strane sme znechutení z toho, že sa vlastníci hradu nezaujímajú aj o vonkajší priestor pred objektom. Skládka stále znemožňuje prístup do garáží, ktoré sú umiestnené v jej blízkosti, padajúce kamene ohrozujú prechádzajúcich po chodníku ku kostolu, prudké dažde vyplavujú zeminu z povrchu skládky na miestnu komunikáciu a v prípade suchého a veterného počasia končí všetok prach v našich príbytkoch.
Skládka zarastá inváznymi rastlinami a okoloidúci si z nej začínajú robiť smetisko. Pribúda aj komunálny odpad, ktorý by tam vôbec nemal byť (vid foto).
Bolo by možné toto smetisko v najbližšom čase odstrániť?
Veríme, že sa to podarí, nakoľko nám záleží na prostredí, v ktorom žijeme a taktiež turisti, ktorých nie je málo a prichádzajú sa pozrieť na naše historické pamiatky, nebudú musieť pri obhliadke hradu chodiť po odpadkoch a halde materiálu, ktorý mohol byť už dávno odprataný.
Ďakujeme, s pozdravom obyvatelia ulice Podhradová


Odpoveď:

Dobrý deň, Obec bude priebežne tento materiál vyvážať.Ďakujem za podnet

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.