Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Poďakovanie br. Ľubomírovi za misiu

GALÉRIA
Dátum: 02.07.2024
Autor: Ing. Peter Hamrák
Počet videní: 479
2 min. čítania
Poďakovanie br. Ľubomírovi za misiu

Od augusta 2023 v Markušovciach v rómskej komunite pracujú bratia kapucíni. Brat Ľubomír a brat Tadeáš napĺňajú žiadosť pápeža Františka ísť na periférie.

Bratia spolupracujú s obcou Markušovce v komunitnom centre, kde sa venujú formácii detí a mládeže, pripravujú a zúčastňujú sa na slávení utorkových svätých omší, pracujú s dospelými.

„My sme neprišli do Markušoviec len pre prácu v rómskej komunite. Prišli sme sem, aby sme vytvorili most medzi obyvateľmi obce a ľuďmi z rómskej osady,“ hovorí o svojej misii v Markušovciach brat Ľubo, ako ho familiárne nazývajú pracovníci komunitného centra v osade Jareček.

V týchto dňoch sa stála služba v našej komunite pre brata Ľubomíra končí, rehoľa ho posiela na nové pôsobisko. No nelúčime sa s ním natrvalo. Brat sa k nám bude pravidelne vracať a určitý čas bude spolupracovať na formácii v komunite.

Ďakujeme Rádu menších bratov kapucínov, ktorý vyslal do našej obce svojich bratov a rozhodol sa, že toto ich dielo podporí a vyšle k nám aj ďalších dvoch bratov, ktorí budú najbližšie tri roky tvoriť spolu s bratom Tadeášom kláštorné spoločenstvo. Osobitne ďakujeme bratovi Ľubomírovi za jeho príklad a službu pre nás Markušovčanov. Tešíme sa opätovné stretnutie.