Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prípravné práce k plánovaným investíciám obce

GALÉRIA
Dátum: 24.06.2024
Autor: Ing. Peter Hamrák
Počet videní: 653
1 min. čítania
Prípravné práce k plánovaným investíciám obce

V pondelok 24. 6. 2024 vykonala súkromná spoločnosť Baroš Peter GEO-PP v spolupráci s Obcou Markušovce výkopové práce v súvislosti s inžinierskogeologickým prieskumom, tzv. statickým prieskumom podložia. Cieľom prác je zistenie únosnosti a priepustnosti zemín podložia.

Posudky sú nutné pre spracovanie projektovej dokumentácie k pripravovaným stavbám a rekonštrukcii miestnych komunikácií.

Pondelkové práce sa realizovali na parkovisku pred nákupným centrom na ulici Sv. Jána Nepomuckého (1 sonda), pri hokejovom ihrisku v športovom areáli obce (2 sondy) a na ulici Baníckej (4 sondy). Týkajú sa pripravovanej rekonštrukcie parkoviska, vybudovania miestnych komunikácií a zastrešenia hokejového ihriska.

V priebehu nasledujúcich dní sa budú realizovať 2 sondy na ulici Baníckej a 2 sondy na Roztockej kolónii. Tu obec plánuje taktiež vybudovanie prístupovej komunikácie.

Vykonanie týchto inžinierskogeologických prieskumov a vypracovanie posudkov pre potreby spracovania projektovej dokumentácie k štyrom investičným zámerom obce si z rozpočtu obce ukroja 6 900 eur.