Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Letné dobrodružstvá pre malých turistov so Šťastíkom a Šťastenkou

Dátum: 14.06.2024
Autor: Ing. Peter Hamrák
Počet videní: 210
2 min. čítania
Letné dobrodružstvá pre malých turistov so Šťastíkom a Šťastenkou

Škriatok Šťastík a víla Šťastenka sú nerozlučná dvojica, kúzelné bytosti žijúce v skrytých zákutiach Slovenského raja, ktoré strážia poklady, dozerajú na bezpečie turistov a prinášajú im šťastie. Veľmi radi sa hrajú a zabávajú, no ešte radšej objavujú nové záhady a zaujímavosti.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, vďaka finančnej podpore Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky, pripravila pre deti zábavnú výzvu na spoznávanie nevšedných miest regiónu.

Teší nás, že medzi súťažné lokality bol zaradený aj Markušovský skalný hríb. Markušovce ponúkajú aj návštevu čarovného renesančného kaštieľa a letohrádku Dardanely, a tiež Markušovského hradu.

Úlohou letnej výzvy je navštíviť 14 zaujímavých miest vyznačených na mape, odfotiť sa pri nich a správne odpovedať na otázky Šťastíka a Šťastenky. Okrem dobrodružstiev, ktoré prežije malý bádateľ na výletoch po okolí, dostane každý drobnú odmenu za zvládnutie výzvy.

Pravidlá súťaže nájdete na adrese https://vraji.sk/so-stastikom-a-stastenkou-v-ustrety-poznaniu-slovenskeho-raja-a-spisa/.