Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stretnutie ročníka 1974

GALÉRIA
Dátum: 11.06.2024
Autor: Ing. Peter Hamrák
Počet videní: 847
2 min. čítania
Stretnutie ročníka 1974

V sobotu 8. 6. 2024 privítal starosta obce Peter Fulla na pôde obecného úradu v Markušovciach žiakov vtedajšej Základnej deväťročnej školy v Markušovciach v rokoch 1965 až 1974. Prijatie sa uskutočnilo v rámci stretnutia žiakov troch tried ročníka 1974 po 50-tich rokoch.

Stretnutie začalo svätou omšou v Kostole sv. Michala archanjela, ktorú za spolužiakov ZDŠ odslúžil miestny farár Mgr. Štefan Saloka. Účastníci stretnutia potom navštívili budovu základnej školy, v ktorej pred rokmi študovali. Stretnutia, ktoré následne pokračovalo prijatím na obecnom úrade sa zúčastnili aj dve triedne učiteľky, p. Anna Michalíková a p. Bibiána Mikulová.

Starosta v krátkom príhovore pripomenul, že v tom čase boli Markušovce strediskovou obcou a školu navštevovali aj žiaci z okolitých dedín Odorín, Matejovce nad Hornádom, Chrasť nad Hornádom a Oľšo. Prezentoval históriu, ale aj súčasnosť školy.

Dnešný deň sa pre Vás nesie v duchu spomienok, ale aj radosti zo stretnutia s priateľmi z detstva a prvých lások. Teším sa, že sme sa tu v zdraví stretli,“ uzavrel starosta a zaprial pevné zdravie a spokojnosť zúčastneným.

Stretnutie pokračovalo posedením v neďalekej pizzerii. Veríme, že absolventi ročníka 1974 prežili v Markušovciach príjemný deň spojený s prehliadkou obce.

Fotografie: Mgr. Veronika Geletková