Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Slovensko si zvolilo zástupcov v europarlamente

Dátum: 10.06.2024
Autor: Ing. Peter Hamrák
Počet videní: 55
2 min. čítania
Slovensko si zvolilo zástupcov v europarlamente

Víťazom volieb do Európskeho parlamentu (EP) v Markušovciach sa stala strana Smer-SD (26,98 percenta), nasleduje KDH (19,05 percenta), tretie je hnutie Republika (16,08 percenta). Nasleduje Progresívne Slovensko (15,34 percenta) a Hlas-SD (5,94 percenta).

Účasť v eurovoľbách dosiahla v našej obci 13,43 percenta, na voľbe sa zúčastnilo 410 z celkového počtu 3052 oprávnených voličov.

Výsledky hlasovania podľa okresov a obcí nájdete na stránke volbysr.sk
Kompletné výsledky volieb v našej obci podľa okrskov nájdete v zverejnených zápisniciach.

Víťazom volieb do Európskeho parlamentu (EP) na Slovensku sa stalo Progresívne Slovensko (PS) (27,81 percenta), nasleduje strana Smer-SD (24,76 percenta), tretie je hnutie Republika (12,53 percenta). Do europarlamentu sa dostali aj kandidáti za Hlas-SD (7,18 percenta) a KDH (7,14 percenta).

Poslancami v Európskom parlamente (EP) za Slovensko sa stali:
za Progresívne Slovensko Ľudovít Ódor, Ľubica Karvašová, Martin Hojsík, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Michal Wiezik, Lucia Yar,
za Smer-SD Monika Beňová, Katarína Roth Neveďalová, Judita Laššáková, Erik Kaliňák, Ľuboš Blaha, za Republiku Milan Uhrík, Milan Mazurek, za KDH Miriam Lexmann, za Hlas-SD Branislav Ondruš.

Obrázok: Politické subjekty s najväčším počtom platných hlasov v jednotlivých obciach okresu Spišská Nová Ves s detailom pre Markušovce. Zdroj: volbysr.sk