Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Deratizácia, dezinfekcia, dezinsekcia

GALÉRIA
Dátum: 17.04.2024
Počet videní: 194
3 min. čítania
Deratizácia, dezinfekcia, dezinsekcia

V obci bola uskutočnená deratizácia, dezinfekcia a dezinsekcia

Deratizácia, dezinfekcia a dezinsekcia: Klúčové kroky v boji proti škodcom

V boji proti škodcom, ktoré ohrozujú zdravie ľudí a šíria choroby, hrá kľúčovú úlohu trojica opatrení: deratizácia, dezinfekcia a dezinsekcia. Tieto procesy zabezpečujú nielen ochranu prostredia a majetku, ale aj zdravie a pohodu obyvateľstva.

Deratizácia je postup zameraný na kontrolu populácie hlodavcov, ako sú myši a potkany. Títo škodcovia môžu spôsobiť nielen materiálne škody v domácnostiach a podnikoch, ale sú aj potenciálnymi nositeľmi rôznych chorôb, ako je napríklad salmonelóza. Deratizácia zahŕňa použitie návnad, pascí a chemikálií, ktoré účinne eliminujú populáciu hlodavcov a zabraňujú ich šíreniu.

Dezinfekcia je proces, ktorý zahŕňa odstránenie mikroorganizmov, ako sú baktérie, vírusy a plesne, z povrchov a prostredia. Tento proces je nevyhnutný na zabránenie šírenia infekčných ochorení a udržanie hygienických štandardov. Dezinfekcia sa vykonáva pomocou špeciálnych dezinfekčných prostriedkov, ktoré účinne ničia patogény a minimalizujú riziko infekcie.

Dezinsekcia je zameraná na kontrolu populácie hmyzu a iných škodcov, ako sú blchy, kliešte, komáre a mravce. Títo škodcovia môžu spôsobiť nepohodlie a alergické reakcie u ľudí, ako aj poškodenie plodín a zásob potravín. Dezinsekcia zahŕňa použitie insekticídov a ďalších prostriedkov na likvidáciu hmyzu a zabránenie ich opätovnému vniknutiu.

Spoločne tieto procesy tvoria dôležitú súčasť integrovaného prístupu k riadeniu škodcov, ktorý chráni zdravie a bezpečnosť ľudí, ako aj životné prostredie a majetok. Pravidelné vykonávanie deratizácie, dezinfekcie a dezinsekcie je kľúčové pre udržanie bezpečného a zdravého prostredia pre všetkých.

Deratizácia prebehla v osade Jareček 

Deratizácia 21.000m2 vykonávaná vždy na jar a na jeseň hĺbkovou metódou a rozložením 300ks uzamykateľných deratizačných staničiek - 6.931,60€

Dezinfekcia 2x ročne na jar a na jeseň 1630m2 - 912,80€

Dezinsekcia 4x ročne na jar a na jeseň 1630m2 - 2151,60€